שרוולים לפינוי פסולת בניין

במהלך עבודות הבנייה הכוללים אינספור שלבים ותהליכים, מצטברת פסולת בניין ממנה יש להיפטר בצורה נכונה ויעילה. במקרה של פסולת בניין שהצטברה במהלך בנייה של מבנה חדש על הקרקע, ניתן לאסוף את הפסולת באמצעות כלי עבודה ייעודי לכך כמו טרקטור מסוג מחפרון המסוגל לאסוף את הפסולת אל כף גדולה, ובאמצעותה להעביר את הפסולת שנאספה מאתר העבודה ישירות אל מכולת אשפה מיוחדת, אותה נושאת בדרך כלל משאית ייעודית ולאחר מכן משנעת אותה אל אתר פסולת בניין.

תהליך פינוי פסולת הופך להיות מורכב יותר כאשר מדובר על עבודות בנייה המתבצעות במבנה קיים, מו לדוגמה בית פרטי העובר שיפוץ מן היסוד או דירה בבניין רב קומות שעוברת שיפוץ מטבח, אמבטיה וכו'. הפתרון במקרים כאלו היא להיעזר בשרוול פינוי פסולת בניין, המאפשר לאסוף ולהשליך את הפסולת שנצברה בצורה יעילה ופשוטה. 

שרוולים לפינוי פסולת בניין

מהם שרוולים לפינוי פסולת בניין?

שרוולים לפינוי פסולת בניין מורכבים מדליים ארוכים עשויים פלסטיק קשיח ועמיד, כך שחיבור של כמה דליים אחד לשני יוצר מעין שרוול ארוך דרכו ניתן להעביר את פסולת הבניין שמצטברת במהלך עבודות הבנייה במבנים שונים. ניתן להתאים את אורך השרוול בהתאם לצרכים של עובדי הבניין, כך שאם מדובר על תהליכי בנייה המבוצעים במבנים רבי קומות, קיימת אפשרות להיעזר בשרוול פינוי פסולת ארוך מספיק שיגיע מהמבנה עד הקרקע.

היכן ניתן להתקין שרוולים לפינוי פסולת בניין?

כדי שניתן יהיה להשתמש בשרוולים לפינוי פסולת בצורה יעילה, יש לחבר אותם אל מכולת אשפה ייעודית המוצבת על הקרקע בסמוך למבנה בו מבוצעות עבודות הבנייה. כדי לאפשר שימוש יעיל וגם נוח עם השרוול, כדאי להתקין אותו באחד מפתחי המבנה כמו דלת כניסה, דלת אחורית וגם חלונות שונים המאפשרים פתח רחב מספיק להתקנת השרוול הייעודי.

כדי להבטיח בטיחות מרבית בזמן השימוש בשרוול לפינוי פסולת בניין, יש לעגן אותו בצורה חזקה לפתח המבנה כך שלא ישתחרר ממקומו. שרוולים לפינוי פסולת בניין מגיעים עם שרשראות ברזל לכל אורכו, כך שניתן לקבע את השרוול בהתאם לאורך הרצוי וכן לעגן אותו בצורה טובה אל פתח המבנה ואל המכולה הניצבת בקרקע.

האם שרוולים לפינוי פסולת מיועדים רק לפסולת של בניין?

למרות שמם, שרוולים לפינוי פסולת בניין אינם מיועדים רק לפינוי של פסולת בניין, אלא ניתן להיעזר בהם למגוון רחב של שימושים כמו ניקוי מבנים, הוצאת רהיטים ממבנים המיועדים להריסה וכן לצורך הוצאה והשלכה של פסולת מסוגים שונים המיועדת להעברה אל אתר הטמנת זבל. לרוב אנשי מקצוע תחום הבניין עושים שימוש רב בשרוולים אלו, במיוחד עבור עבודות שיפוץ, צבע, אינסטלציה ועוד הנעשים במבנים גבוהים.

מה היתרונות של התקנת שרוולים לפינוי פסולת?

באמצעות התקנה של שרוול לפינוי פסולת ניתן לפנות פסולת בניין שהצטברה במהלך עבודות הבנייה בצורה נוחה, פשוטה ומהירה מבלי להזדקק לשם כך בכוח עבודה נוסף. פינוי פסולת בניין ללא שרוול ייעודי מדירה הנמצאת בבניין קומות תהיה מורכבת יותר, כיוון שלשם ביצוע העבודה על עובדי הבניין לאסוף את הפסולת שהצטברה בשקים גדולים, ולאחר מכן להוריד אותם באופן פיזי דרך חדר המדרגות או המעלית של הבניין – דבר העשוי ליצור לכלוך ואי נעימות עבור הדיירים האחרים המתגוררים בבניין.

משוך כך שימוש בשרוולים לפינוי פסולת מעניקים יתרונות משמעותיים הן עבור עובדי הבניין העוסקים במלאכה, והן עבור הדיירים המתגוררים בסמיכות למבנה שעובר שיפוץ כיוון שאינם יצטרכו לסבול מלכלוך מיותר כתוצאה מעבודות הבנייה. נוסף לשמירת הניקיון בסביבת העבודה, שרוולים לפינוי פסולת בניין יבטיחו בטיחות גבוהה יותר לעובדים ולעוברי האורח, כיוון שהשלכת פסולת הבניין תעשה באופן מבוקר ומוגן על ידי השרוולים הקשיחים כך שלא תתרחש סכנה של התפזרות פסולת בניין כמו אבנים, עפר, זכוכיות, חלקי עץ וכל פסולת מסוג אחר. 

שמירה על החוק ועל איכות הסביבה

חוק שמירת הניקיון שנחקק בשנת 1984 קובע את התקנות הרשמיות לשמירה על ניקיון הסביבה, כאשר חובות אלו חלות גם על קבלני בנייה האחראים על עבודות בנייה המתבצעות בכל רשות מקומית בארץ. כחלק מהתקנות הקבועות בחוק זה, על הגורמים האחראיים לתהליך הבנייה לדאוג לפינוי פסולת הבניין מאתר העבודה, ובין השאר לסלק את הפסולת שנצברה אל אתר הטמנה ייעודי לכך. 

כתוצאה מתקנות אלו כל רשות מקומית אוכפת את נושא שמירת הניקיון באתרי בנייה ברחבי הרשות, ועליה לגבות תשלום ייעודי עבור פינוי מכולות האשפה אליהן מושלכת פסולת הבניין. באמצעות שימוש עם שרוול לפינוי פסולת בניין כל בעל מקצוע יוכל לשמור על החוק, לשמור על הניקיון ואיכות הסביבה ובמקביל לבצע את עבודתו בצורה נוחה ויעילה.

האם כדאי לקנות או לשכור שרוולים לפינוי פסולת?

ניתן למצוא חברות שונות המעניקות שירות של התקנת שרוולים לפינוי פסולת, כאשר ישנן חברות המאפשרות לרכוש את השרוולים לשימוש קבוע או שהן משכירות אותם למשך זמן מוגבל. כיוון שהעלויות של התקנת שרוול לפינוי פסולת בניין משתנות בהתאם להשכרה או לקנייה של המוצר, יש להבין מראש מהי מטרת השימוש בשרוול לפינוי פסולת.

במידה ומדובר על קבלן או בעל מקצוע אחר הזקוק לשרוול ייעודי לפינוי פסולת באופן שוטף, הבחירה הטובה עבורו תהיה רכישה חד פעמית של השרוול כך שהוא יוכל להשתמש בו באופן חופשי. מצד שני אם המטרה היא לפנות פסולת באופן חד פעמי ללא צורך שוטף, הבחירה הנכונה תהיה בשירות השכרת שרוולים לפינוי פסולת בניין, אותם ניתן לשכור לתקופה מוגבלת של ימים או שבועות.

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים

השכרת ציוד בנייה מתקדם

תוכן עניינים