פינוי אשפה זול ומהיר!במחירים ללא תחרות!

להצעת מחיר שלא תוכלו לסרב: 
074-7765928

פינוי פסולת

יצא לכם כבר לראות משאית זבל מזוהמת ועליה מדבקה בסגנון של "איכות החיים חשובה לנו". ובכן, על אף הדיסוננס בין מראה המשאית ובין מה שכתוב עליה, חשוב לזכור את הדבר הבא: משאיות זבל הן מתנה ענקית לאיכות החיים שלנו ואנחנו צריכים להעריך מאוד את תפקידן והשפעתן על איכות חיים זו. בכלל, כל הנושא של פינוי פסולת הוא נושא חשוב מאוד, שהסיבה היחידה שאינו מעסיק אותנו היא, שהפינוי הזה מתבצע בצורה חלקה ושגרתית מבלי שהפסולת תהפוך לאישיו מבחינתנו. מתי כן עולה הנושא הזה למודעות? כאשר אנו נכנסים לאיזשהו סוג של פרויקט זמני, כמו למשל פרויקט בנייה, בו נוצרת פסולת בהיקף חריג, ממנה צריך להיפטר בצורה מסודרת ועל פי חוק. או אז, אנו נדרשים להבין כיצד בדיוק עלינו לפנות את הפסולת ומי יכול לעזור לנו בכך ועל כך נדבר ממש כאן בשורות הבאות.

פינוי פסולת – הגרסה הלא תברואתית

בכל רשות מקומית ישנה מחלקת תברואה וכל מחלקת תברואה היא המחלקה האחראית על פינוי הפסולת מרחבי הרשות באמצעותתהליך הבנייה מייצר כמויות גדולות של פסולת אותן יש לפנות בצורה חוקית לאתרי הטמנה מורשים וייעודים לפינוי פסולת בניין משאיות זבל המגיעות בכל מספר ימים לכל רחוב ואוספות את הפסולת לצורך פינוי לאתרי הטמנה מורשים. זוהי הגרסה התברואתית של עולם פינוי הפסולת, אבל ישנה גם הגרסה הלא תברואתית, שמתייחסת לאירועים בהם אנחנו, כאנשים פרטיים, נדרשים לבצע מהלך של פינוי פסולת. אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך היא זו של פינוי פסולת בניין בפרויקט שיפוצים או בנייה חדשה. במקרה כזה, תהליך הבנייה מייצר כמויות גדולות של פסולת אותן יש לפנות בצורה חוקית לאתרי הטמנה מורשים וייעודים לפסולת בניין. יחד עם זאת, התחום של פינוי פסולת הוא תחום נרחב, שעוסק בפינוי של סוגי פסולת רבים, שכל אחד מהם צריך להתבצע בצורה המתאימה ובאמצעות הכלים המתאימים והפרוטוקולים המתאימים לפינוי.

סוגי פסולת לפינוי

אם אתם עומדים כרגע בפני פרויקט כלשהו, שבמסגרתו עליכם למצוא פתרון גם לנושא של פינוי פסולת, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא להגדיר את הפסולת שאותה אתם רוצים לפנות. סוג הפסולת משפיע על האופן בו מפנים אותה מן המרחב אל נקודת הריכוז, האופן בו מובילים אותה על גבי הכבישים מנקודת הריכוז אל אתר ההטמנה והזהות של אתר ההטמנה המתאים. כך למשל, ישנם אתרי הטמנה לפסולת אורגנית וישנם אתרי הטמנה לפסולת מסוכנת, פסולת בניין, פסולת פלסטיק, פסולת זכוכית, פסולת רפואית ואפילו פסולת רדיואקטיבית. בהתאם לסוג הפסולת אותה אתם רוצים לפנות, יהיה עליכם לפנות לגורם המקצועי המתאים ולבחון גם את עלויות הפינוי בהתאם לאופן הפינוי והרגולציה הרלוונטית.

כל הנושא של פינוי פסולת הוא נושא חשוב מאוד, שהסיבה היחידה שאינו מעסיק אותנו היא, שהפינוי הזה מתבצע בצורה חלקה ושגרתית מבלי שהפסולת תהפוך לאישיו מבחינתנו.

האם זאת באמת האחריות שלכם לסווג את הפסולת שלכם?

ובכן, התשובה לשאלה זו היא אינה שחור ולבן. כאשר אתם יוצאים לדרך עם פרויקטזוהי הגרסה התברואתית של עולם פינוי הפסולת, אבל ישנה גם הגרסה הלא תברואתית, שמתייחסת לאירועים בהם אנחנו, כאנשים פרטיים, נדרשים לבצע מהלך של פינוי פסולת. כלשהו שבמסגרתו עליכם לבצע הליך של פינוי פסולת, מן הסתם, הגורם המקצועי שאחראי לביצוע הפינוי הוא הגורם שצריך לדעת בדיוק איך עושים את זה, כמה זה עולה ומיהם הגורמים המקצועיים שצריך לזמן לטובת העניין. מצד שני, לכם כבעלי הפרויקט, יש אחריות כוללת שניתן להגדיר אותה כאחריות משפטית. זאת אומרת למשל, שאם אתם רוצים לפנות לוחות אסבסט של גג ישן, עליכם לוודא שכל תהליך הפירוק והפינוי שלהם מבוצע על ידי גורמים מורשים ספציפית לפינוי אסבסט ושהפינוי מבוצע על פי פרוטוקול מתאים לפינוי אסבסט וכן שהאסבסט מגיע לאתר הטמנה של חומרים מסוכנים. לגורם המקצועי המבצע את הפינוי יש האחריות המקצועית והמשפטית לביצוע הדברים על פי חוק, אבל גם לכם יש אחריות להראות כי לא נהגתם ברשלנות וכי ביצעתם את כל הפעולות הנדרשות על מנת לוודא שלוחות האסבסט יפונו על פי חוק.

ובכל זאת, לא ייתכן שאנשים פרטיים שאין להם שום רקע או ידע בתחום של פינוי פסולת, יידרשו לעבור תהליכים מסודרים של זיהוי וסיווג סוגי פסולת כדי להתאים את התהליך ואת אנשי המקצוע לתהליך. משימה זו היא אכן משימתו של הגורם המקצועי שמחזיק באחריות הכוללת על הפרויקט. כך למשל, אם אתם מבצעים שיפוץ רחב היקף, הרי שקבלן השיפוצים הוא הגורם המקצועי שאחראי להזמין את מכולת הפינוי ולוודא שהפסולת מפונה לאתר הטמנה מורשה על פי חוק. אתם משלמים לקבלן הביצוע והוא זה שמשלם לקבלן המשנה שאחראי על פינוי פסולת הבניין, כלומר הוא זה שאמור לסגור את התהליך מול אותו קבלן משנה. אז בגדול, התשובה היא לא – אתם לא צריכים לסווג את הפסולת שלכם ואתם לא צריכים לדעת מיהו הגורם המקצועי המתאים לביצוע המשימה, אבל אתם כן צריכים לזכור שיש לכם אחריות כוללת ואם מישהו יפשל בדרך, הוכחת רשלנות מצדכם יכולה לעלות לכם ביוקר.

אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך היא זו של פינוי פסולת בניין בפרויקט שיפוצים או בנייה חדשה.

מקרה ספציפי בו האחריות היא שלכם לחלוטין הוא המקרה בו אתם מנהלים את הפרויקט שלכם בעצמכם. לצורך העניין, יש לכם חצר או מגרש שלאורך שנים הצטברה בו הרבה פסולת כמו גזם, מכשירי חשמל גדולים שהחלידו, זכוכיות, עצים וכן הלאה. את הפסולת הזאת אתם רוצים כעת לפנות מהשטח הפרטי שלכם ולא תמיד נדרש לכך איש מקצוע. במקרים רבים, אנחנו כאנשים פרטיים יודעים לזמן את אנשי המקצוע הנדרשים ולהשלים את המשימה באופן עצמאי. במקרה הזה, בהחלט יש לכם אחריות מלאה לוודא שאתם מזמינים את איש המקצוע המתאים לפינוי הפסולת הרלוונטית וכי הפסולת הרלוונטית מובלת בצורה חוקית ומועברת לאתר הטמנה מתאים על פי החוק. במקרים מסוימים יש צורך לבצע הפרדה של סוגי הפסולת השונים כדי להוביל את הרכיבים המסוכנים לאתר הטמנה מתאים ואת הרכיבים הלא מסוכנה לאתר הטמנה סטנדרטי. אז נכון שהגורם המקצועי שיספק לכם את מכולת הפינוי יודע לבצע את הלוגיסטיקה של הפינוי, אבל אתם אמורים לוודא שהוא מבצע אותה על פי כל החובות הרגולטוריות של פינוי פסולת על סוגיה השונים.

ומיהם אנשי המקצוע שמבצעים פינוי פסולת?

ובכן, בכל פרויקט שבו מעורב תהליך של פינוי פסולת נדרשים בדרך כלל שני סוגים שללא ייתכן שאנשים פרטיים שאין להם שום רקע או ידע בתחום של פינוי פסולת, יידרשו לעבור תהליכים מסודרים של זיהוי וסיווג סוגי פסולת כדי להתאים את התהליך ואת אנשי המקצוע לתהליך. אנשי מקצוע. איש המקצוע הראשון הוא זה שאוסף את הפסולת מהשטח/ האתר שבו מבוצע הפרויקט ומרכז אותה בנקודת ריכוז אחת, בדרך כלל בדמות מכולת פינוי – מכולת פלדה פתוחה המגיעה בגדלים שונים ונפחים שונים בהתאמה לכמויות פסולת שונות. הגורם המקצועי השני הוא הגורם שאחראי על אספקת מכולת הפינוי, העמסתה על משאית והובלתה לאתר הטמנה מורשה. ככלל, במקרים רבים אין חשיבות לזהותו של הגורם שמבצע את הפינוי באתר עצמו והחשיבות המרכזית היא סביב זהותו של הגורם שמפנה את הפסולת מן המקום אל אתר ההטמנה. יחד עם זאת, בכל מקרה שבו מעורבת פסולת מסוכנת כפי שהיא מוגדרת בחוק, לרוב ישנה חשיבות גם לאופן הפינוי של הפסולת מהאתר אל מכולת הפינוי ולא רק ממכולת הפינוי אל אתר ההטמנה. כך למשל, הדוגמא שנתנו קודם לכן לגבי פינוי לוחות אסבסט – במקרה כזה, אתם צריכים להזמין חברה המתמחה ספציפית בפינוי אסבסט, שתבצע גם את פירוק הלוחות, גם את אריזתם באופן בטוח וגם את הובלתם אל אתר הטמנה מתאים.

כמה יעלה לכם שירות של פינוי פסולת?

העלות של שירות פינוי פסולת יכולה להשתנות מאוד ממקרה למקרה, בהתאם לכמותהעלות של שירות פינוי פסולת יכולה להשתנות מאוד ממקרה למקרה, בהתאם לכמות הפסולת ולסוג הפסולת. הפסולת ולסוג הפסולת. פסולת מסוכנת, כפי שהיא מוגדרת בחוק, דורשת בדרך כלל טיפול מקצועי יותר הדורש ציוד רב יותר ועבודה רבה יותר. כמו כן, פסולת מסוכנת אמורה לעבור פינוי לאתר ייעודי שבו מבוצעת ההטמנה בצורה מורכבת יותר ולכן גם יקרה יותר, כך שהעלות הכוללת של פינוי פסולת מסוכנת תהיה בדרך כלל גבוהה יותר מאשר פינוי פסולת אורגנית רגילה למשל. הפרמטר השני שמשפיע על עלות הפינוי הוא כמות הפסולת כמובן. ככל שכמות הפסולת אותה אתם צריכים לפנות היא גדולה יותר, כך יהיה עליכם לשכור מכולת פינוי גדולה יותר שדורשת משאית גדולה יותר להובלתה ולכן גם עלות השימוש בה תהיה גבוהה יותר.

בהיבט זה, אתם רוצים לבקש מספר הצעות מחיר מכמה גורמים מקצועיים ובלבד שהגורמים המקצועיים אכן מורשים לבצע את הפינוי של סוג הפסולת הנדרש. בהצעת המחיר אתם רוצים לראות מהו ההסבר שנותן המציע לגודל המכולה המוצע ולכמויות הפסולת המוערכות. זהו תחום שבו יכולים קבלני פינוי "לעגל פינות" ולהקפיץ מחירים ולכן אתם בהחלט רוצים לבחון את הדברים לעומק ולוודא שאתם לא משלמים סכומים גבוהים על אלמנטים מיותרים שלא באמת נדרשים למשימת הפינוי שלכם. בהתאם לכך, יהיה זה נכון מבחינתכם לבחור את הגורם שמציע לכם את האיזון הטוב ביותר בין רמה מקצועית גבוהה ובין רמת מחיר אטרקטיבית.

אז מה היה לנו בכתבה: