פינוי אשפה זול ומהיר!במחירים ללא תחרות!

להצעת מחיר שלא תוכלו לסרב: 
074-7765928

פינוי פסולת בניין מחיר

אם אתם עומדים לקראת פרויקט בנייה חדשה או פרויקט שיפוצים בכל היקף וגודל, עליכם לקחת בחשבון את הנושא של פינוי פסולת הבניין, הן בהיבט הלוגיסטי והן בהיבט הכלכלי. בעשור האחרון זוכה הנושא של פינוי פסולת מכל הסוגים, לתשומת לב רבה מאוד מצד המחוקק עם שורה של חוקי הגנת הסביבה, המטילים סנקציות קשות וחמורות על מי שמפר את החוק בהיבט של פינוי פסולת ובצדק. זאת אומרת, שאם לפני שניים שלושה עשורים יכולתם פשוט להשליך את פסולת הבניין בוואדי ליד הבית, הרי שהיום אתם צריכים להזמין שירות מסודר לפינוי פסולת בניין ולשירות הזה יש כמובן מחיר, שאותו צריך לקחת בחשבון.

לפני הכל, איך מבוצע פינוי פסולת בניין?

כמו בכל שירות שאנו מזמינים, גם בהזמנת שירות פינוי פסולת בניין מחיר הוא מרכיב מפתח שיכול להכריע את ההחלטה שנקבל, אבלכמו בכל שירות שאנו מזמינים, גם בהזמנת שירות פינוי פסולת בניין מחיר הוא מרכיב מפתח שיכול להכריע את ההחלטה שנקבל, אבל עוד לפני שנדבר על המחיר והעלויות, בואו נבין תחילה מה זה אומר שירות פינוי פסולת בניין עוד לפני שנדבר על המחיר והעלויות, בואו נבין תחילה מה זה אומר שירות פינוי פסולת בניין ולמה אתם בכלל זקוקים לו. במסגרת כל פרויקט בנייה חדשה או פרויקט שיפוצים, נוצרת כמות גדולה של פסולת בניין. פסולת זו יכולה לכלול המון עפר ואבנים והיא יכולה לכלול גם בלוקים, שברי בלוקים, שברי אבני חיפוי, פלסטיק, ברזל, עץ, חוטי חשמל, צנרת ועוד שלל אלמנטים המשמשים בכל פרויקט בנייה או שיפוצים. את הפסולת הזאת היה אפשר בעבר להשליך היכן שרק רוצים, אלא שמאז זה נושא זה להסדרה בחוק והיום ישנם חוקים מאוד מחמירים וקפדניים בנושא של השלכת פסולת בניין ופסולת בכלל.

תהליך הפינוי של פסולת בניין מתחיל כמובן באיסוף הפסולת בתוך אתר הבנייה. איסוף זה מבוצע בשלל אמצעים, החל בדלי ומריצה, דרך משפכי פסולת בניין הנמתחים מחלונות המבנה וכלה בטרקטורים וכלי העמסה כבדים, תלוי בגודל הפרויקט והיקף הפסולת. פסולת זו שנאספת מכל רחבי האתר, מרוכזת במקום אחד בדמות מכולת פינוי. מכולת הפינוי היא למעשה הלב של תהליך הפינוי, שכן היא מרכזת בתוכה את כל הפסולת שאותה אנו צריכים לפנות. ברגע שהמכולה מתמלאת, מגיעה משאית המעמיסה אותה ומובילה את הפסולת לריקון באתר הטמנה מורשה וייעודי לפסולת בניין. בהתאם לגודל הפרויקט והיקף הפסולת שהוא מייצר, תהליך זה חוזר על עצמו מספר פעמים עד לפינוי של כל רכיבי פסולת הבניין משטח הפרויקט.

בהזמנת שירות פינוי פסולת בניין מחיר הוא מרכיב מפתח שיכול להכריע את ההחלטה עם מי נעבוד וכמה נשלם עבור השירות. למרבה השמחה, עלות שירות פינוי פסולת בניין היא עלות שהחישוב שלה הוא מאוד אינטואיטיבי

כיצד נקבעת העלות של פינוי פסולת בניין?

כאמור, בהזמנת שירות פינוי פסולת בניין מחיר הוא מרכיב מפתח שיכול להכריע את ההחלטה עם מי נעבוד וכמה נשלם עבור השירות.במקרה של פינוי פסולת בניין מחיר השירות נקבע בעיקר על פי היקף הפסולת שיש לפנות. למרבה השמחה, עלות שירות פינוי פסולת בניין היא עלות שהחישוב שלה הוא מאוד אינטואיטיבי ואין פה שום סודות מקצועיים שעליכם להכיר על מנת לוודא שאתם משלמים מחיר הוגן. הפרמטר החשוב ביותר בכל שירות פינוי פסולת הוא סוג הפסולת. בהתאם לסוג הפסולת נקבע כל תהליך הפינוי שלה ולעיתים מדובר בתהליכים מורכבים המחייבים רישוי מיוחד, בעיקר סביב פינוי פסולת מסוכנת כמו אסבסט, פסולת רפואית וכן הלאה. במקרה של פינוי פסולת בניין מחיר השירות נקבע בעיקר על פי היקף הפסולת שיש לפנות.

בתחילת הפרויקט על הגורם המבצע להעריך את כמות הפסולת שייצר הפרויקט ואת קצב ייצור הפסולת. כמות הפסולת הכוללת תסייע לנו לחשב את העלות הכוללת של פינוי הפסולת משטח הפרויקט וקצב ייצר הפסולת לאורך הפרויקט יסייע לנו להחליט לגבי גודל מכולת הפינוי הדרושה לנו. כאמור, מרכיב המפתח בתהליך של פינוי פסולת בניין הוא מכולת הפינוי. מכולה זו יכולה להגיע בגדלים שונים ובנפחים שונים בהתאם לצרכי הלקוח. הזמנת המכולה מבוצעת על בסיס השכרה יומית או שבועית וככל שהמכולה גדולה יותר, כך עלות ההשכרה שלה גבוהה יותר. מצד שני, ככל שיידרשו יותר סבבים לריקון המכולה, כך העלות תהיה גבוהה יותר וביחס גבוה יותר לעומת תוספת העלות לפי נפח. זאת אומרת, שבכל מקרה עדיף להזמין מכולה גדולה שתדרוש פחות סבבי ריקון מאשר מכולה קטנה שאותה נצטרך לרוקן בכל יום או יומיים. כמו כן, ריקון תדיר של המכולה יכול לפגוע בקצב העבודה בפרויקט וגם לכך יש עלות.

בהתאם לכך, כאשר אתם מזמינים שירות פינוי פסולת בניין מחיר השירות צריך לקחת בחשבון תחילה את גודל המכולה המתאים למאפייני הפרויקט שלכם. ככלל, עלות השכרת מכולת פינוי בנפח של 17 עד 20 קוב לפרק זמן של לא יותר משבוע ימים, תעלה לכם בין 1500 ועד 2000 שקלים כולל הובלה ופינוי. המחיר למכולת פינוי קטנה יותר ינוע סביב ה-1000 שקלים. בחישוב פשוט, פרויקט שמתנהל במשך חודשיים שלושה, עשוי להיות כרוך בעלויות של עשרות אלפי שקלים רק לטובת מכולת הפינוי ואת המחיר הזה צריך לקחת בחשבון.

עבודה עם קבלן מורשה במחירים אטרקטיבייםכאשר אתם מזמינים שירות פינוי פסולת בניין מחיר השירות צריך לקחת בחשבון תחילה את גודל המכולה המתאים למאפייני הפרויקט שלכם. ככלל, עלות השכרת מכולת פינוי בנפח של 17 עד 20 קוב לפרק זמן של לא יותר משבוע ימים

אחרי שאמרנו את כל זה, לא יכול להיות שבפרויקט שיפוץ נרחב, שעשוי להימשך חודשיים ויותר, כ-20% מסך עלות הפרויקט יוקצה אך ורק לנושא של פינוי פסולת בניין. ואכן, קבלנים מורשים עובדים בדרך כלל במסגרת הסכמי שירות ארוכי טווח עם גורמים מקצועיים המספקים את השירות וזוכים גם למחירים נמוכים הרבה יותר מאלו המוצעים לציבור הרחב. ואכן, כאשר אתם מזמינים קבלן ביצוע לצורך ביצוע פרויקט שיפוץ למשל, הצעת המחיר שאתם מקבלים כוללת בתוכה גם את מרכיב פינוי פסולת הבניין בפרויקט. לא תמיד יהיה מפורט בהצעה סעיף מיוחד של פינוי פסולת בניין מחיר וגודל מכולה, אבל אתם בהחלט רוצים לברר עם הקבלן מהו מרכיב העלות של פינוי הפסולת בפרויקט כולו כדי לוודא בדיוק על מה אתם משלמים.

שימו לב, שרובם המכריע של הקבלנים לא מחזיקים את הציוד הנדרש לפינוי פסולת בניין כי זה פשוט לא משתלם להם ברמה הכלכלית. יחד עם זאת, כפי שאמרנו קודם לכן, קבלנים אלה עובדים בשיתוף פעולה עם ספקי השירות ולכן זוכים גם למחירים אטרקטיביים מאוד, אותם אתם רוצים להכיר מקרוב כשמדובר בפרויקט שלכם ממש כפי שאתם רוצים לדעת כמה יעלה לכם הריצוף וכמה יעלות לכם חלונות האלומיניום והדלתות החדשות.

מחיר בנפרד וחוק בנפרד

אחרי שאמרנו את כל זה, בהזמנת שירות פינוי פסולת בניין מחיר הוא לחלוטין לא הפרמטר החשוב ביותר שעליכם לקחת בחשבון. בהיבט זה, עליכם לדעת שלכם, כבעלי הפרויקט/ הלקוחות, יש אחריות כוללת לפרויקט וזוהי גם אחריותכם שפסולת הבניין שלכם תושלך בצורה חוקית ובאתר מורשה להטמנת פסולת בניין. מן הסתם, בכל חריגה מהחוק, תיבחן אחריותו של הקבלן המבצע ושל הגורם המפנה, אבל אתם מבחינתכם תצטרכו להוכיח שלא נהגתם ברשלנות. על כן, כאשר אתם בוחנים הצעות מחיר של שירות פינוי פסולת בניין מחיר הוא פרמטר שאמור לספר לכם גם על רמת המקצועיות והאחריות של הגורם המקצועי. מחיר נמוך באופן חריג מהממוצע, יכול להעיד על כך שמדובר בגורם בלתי מורשה, שאולי לא יעשה עם פסולת הבניין שלכם את מה שאתם חושבים שהוא יעשה. זה לא אומר שאתם צריכים לבצע מעקב צמוד אחריו, אבל זה בהחלט אומר שאתם רוצים לוודא ואף להחתים את הגורמים המעורבים על מסמך בו הם מתחייבים לנהוג על פי חוק.

פינוי פסולת בניין

אם אתם מבצעים פרויקט בנייה חדשה או פרויקט שיפוצים וחושבים שהנושא של פינוי פסולת בניין הוא הבעיה של הקבלן המבצע, אתם צודקים אבל רק עד גבול מסוים. האחריות המקצועית על פינוי פסולת בכל פרויקט בנייה היא האחריות של הקבלן המבצע ללא כל ספק ואכן, כל קבלן המבצע פרויקט שבו מעורבת פסולת בניין, יצטייד וגם יתמחר בהתאם, מכולות פינוי מתאימות. יחד עם זאת, האחריות החוקית היא לא רק של קבלן הבניין אלא גם שלכם – במקרה ופסולת הבניין מהפרויקט שלכם תושלך בניגוד לחוק, גם לכם תהיה אחריות תורמת לעניין ולכן חשוב מאוד לוודא שבפרויקט שלכם אכן ישנו אלמנט של פינוי פסולת בניין ובמיוחד, שהפסולת הזאת מועברת להשלכה באתרים מורשים בלבד.

פינוי פסולת בניין – מרכיב מפתח בהגנה על איכות הסביבה

היום, כל הנושא של הגנה על איכות הסביבה נשמע לנו לגמרי נורמלי. יש לנו משרד ממשלתי שאחראי על הגנת הסביבה, ישנם ארגוניםאם אתם מבצעים פרויקט בנייה חדשה או פרויקט שיפוצים וחושבים שהנושא של פינוי פסולת בניין הוא הבעיה של הקבלן המבצע, אתם צודקים אבל רק עד גבול מסוים העוסקים בתחום זה וישנם גם לא מעט חוקים המסדירים את הנושא כולו כמעט מכל היבט אפשרי. אלא שרק לפני עשור או שניים, היה נושא זה שולי מאוד ולפחות סביבו, התנהלה מדינת ישראל כמו המערב הפרוע. עם עליית המודעות לנושא של הגנה על איכות הסביבה וחקיקת חוקים חדשים שיתמכו בו, אחד המפגעים הראשונים והחשובים ביותר שאיתו התמודד המחוקק הוא המפגע של פסולת בניין. באותה התקופה, השליכו קבלנים פסולת בניין היכן שרק יכלו – בוואדי, בפח האשפה השכונתי, בכניסה ליישוב, ביער, בדיונה שוממת או בכל מקום פנוי אחר שהיה יכול להכיל את הפסולת.

התנהלות זו לא רק פגעה באסתטיקה של הסביבה, אלא גם בחיי הבר, במי התהום ואף בבני אדם שנפצעו לא פעם כאשר נתקלו בערימת פסולת בניין עמוסה בסכנות מכל עבר. היום, כל הנושא של פינוי פסולת בניין הוא נושא מסודר מאוד וסביבו ישנה חקיקה מאוד מחמירה. חקיקה מחמירה זו חלה לא רק על איש המקצוע שמבצע את הפרויקט במסגרתו נוצרת הפסולת ונוצר גם הצורך להשליך אותה בצורה מסודרת, אלא גם על בעלי הפרויקט, שלפחות ברמה המשפטית נושאים באחריות עליונה לכך שפסולת הבניין בפרויקט שלהם, תגיע להטמנה מסודרת באתרים מורשים בלבד.

כל הנושא של פינוי פסולת בניין הוא נושא מסודר מאוד וסביבו ישנה חקיקה מאוד מחמירה. חקיקה מחמירה זו חלה לא רק על איש המקצוע שמבצע את הפרויקט

פינוי פסולת בניין – איך עושים את זה?

התהליך של פינוי הפסולת מפרויקט בנייה מתחיל הרבה לפני שמובילים את הפסולת אל אתר מורשה. תחילה יש לפנות את הפסולת מן המקום במבנה בו היא נוצרת. לשם כך נעשה שימוש בשלל אמצעים, החל מדליים, דרך מריצות וכלה במשפכי פסולת בניין – כולם מיועדים להוביל את הפסולת מרחבי הפרויקט אל מקום מרכזי אחד בו מרוכזת פסולת הבניין מהפרויקט כולו. מקום מרכזי זה הוא בדרך כלל מכולת פינוי שהיא מכולת מתכת פתוחה המגיעה בגדלים ונפחים שונים, בהתאם לצרכי הפרויקט. מכולה זו מונחת בקרבת הפרויקט על בסיס קבוע וכאשר היא מתמלאת, מוזמן גורם מקצועי שיעמיס אותה על משאית ויפנה את הפסולת אל אתר מורשה והדגש הוא על 'אתר מורשה'.

בעבר, התנהל התהליך של פינוי פסולת בניין בדיוק בצורה הזאת, אלא שבנקודה הזאת חל ההבדל האמיתי. בעוד שבעבר יכול היה אותו גורם מקצועי לנהוג את המשאית שלו למקום שומם בקרבת מקום, שם הוא שפך את כל הפסולת במרחב הפתוח, היום חלה עליו חובה חוקית מחמירה מאוד להוביל את פסולת הבניין לאתר מורשה לפינוי פסולת. אתרים מורשים אלה יכולים לכלול אתרי הטמנת פסולת מורשים והם יכולים להיות גם אזורים ברחבי הרשות המקומית, שאותם הגדירה הרשות המקומית למטרה זו, לעיתים כחלק מאינטרס מובהק שלה "למלא" מרחב מסוים בחומר. יחד עם זאת, אפשרות זו זמינה אך ורק עבור סוגים מאוד ספציפיים של פסולת ובעיקר עפר. פסולת בניין המכילה עץ, פלסטיק, מתכת, זכוכית, בטון וחומרי בנייה אחרים, היא פסולת בניין לכל דבר ועניין ועליה חלים כל החוקים המחמירים של פינוי פסולת בניין לאתרים מורשים בלבד.

בעבר, התנהל התהליך של פינוי פסולת בניין בדיוק בצורה הזאת, אלא שבנקודה הזאת חל ההבדל האמיתי.

אז מה עליכם לעשות כעת לצורך פינוי הפסולת בפרויקט שלכם?

ובכן, כפי שאמרנו בתחילה, על אף שהאחריות המשפטית לפינוי הפסולת חלה גם עליכם, האחריות המקצועית על פינוי פסולת בניין בכלעל אף שהאחריות המשפטית לפינוי הפסולת חלה גם עליכם, האחריות המקצועית על פינוי פסולת בניין בכל פרויקט היא אחריות של הקבלן המבצע. פרויקט היא אחריות של הקבלן המבצע. בכל הצעת מחיר לכל פרויקט בנייה חדשה או שיפוצים, תמצאו תמיד מרכיב הנקרא 'מכולת פינוי'. מכולות אלה הן מכולות שאותן שוכר הקבלן פר פרויקט והן מסופקות על ידי חברות המתמחות ספציפית בתחום זה. חברות אלה מפעילות צי של משאיות הנושאות מכולות (בדומה למשאיות הנושאות פחי אשפה שכונתיים ממתכת). החברה מגיעה במועד שתואם עבורה, מציבה מכולה ריקה בסמוך לשטח הפרויקט ובכך הסתיים תפקידה בשלב זה. כאשר המכולה מתמלאת, מזמין הקבלן את החברה, ששולחת נהג לצורך איסוף המכולה ופינוי הפסולת.

חברות אלה מודעות היטב לחוקי הגנת הסביבה בנושא פינוי פסולת בניין ועובדות באופן שגרתי מול אתרים מורשים להטמנת פסולת. הנהג מוביל את הפסולת לאתר כזה, שופך את כל פסולת הבניין כחוק ומחזיר את המכולה הריקה לסיבוב נוסף וחוזר חלילה. מן הסתם, ככל שישנם יותר סבבי פינוי, עלות הפינוי תהיה גבוהה יותר וככל שהמכולה תהיה גדולה יותר, כך יידרשו פחות סבבי פינוי. את ההתאמה בין גודל המכולה לגודל הפרויקט יודע לעשות הקבלן המבצע ובהתאם לכך הוא גם מתמחר את הרכיב הזה בפרויקט כולו. מכולות פינוי אלה משמשות, דרך אגב, לא רק לצורך פינוי פסולת בניין, אלא גם לצורך פינוי פסולת אורגנית, פסולת תעשייתית וכדומה.

אם נרצה לפרוט את הדברים למעשה, מה שאתם צריכים לעשות הוא לוודא עם הקבלן המבצע שפסולת הבניין בפרויקט שלכם תפונה בצורה מקצועית ועל פי החוק ואתם גם רוצים לראות את רכיב פינוי הפסולת במסגרת הצעת המחיר והסכם העבודה שאתם חותמים מול הקבלן. במידה ואתם מנהלים את הפרויקט שלכם בעצמכם, זה אומר שיהיה עליכם ליצור קשר עם חברת פינוי פסולת בניין, אותה חברה שמפעילה את צי המשאיות והמכולות, שתספק לכם מכולת פינוי לפרויקט. במקרה כזה, כדאי להתייעץ לגבי גודל המכולה המתאים לכם ביותר, גם אל מול היקף הפסולת הצפויה להיערם בפרויקט שלכם וגם אל מול מגבלות שטח שאולי חלות עליכם, במיוחד אם מדובר בפרויקט הנערך ברחוב ראשי בעיר גדולה, אז יעמוד לרשותכם שטח מצומצם למדי לצורך הצבת המכולה.

האם נדרש אישור להצבת מכולת הפינוי?

התשובה היא בהחלט כן. מכולת הפינוי שלכם תופסת מקום חניה, שמיועד לשרת את תושבי האזור ולעיתים אף גורמת לפגיעה בהכנסותמכולות פינוי אלה משמשות, דרך אגב, לא רק לצורך פינוי פסולת בניין, אלא גם לצורך פינוי פסולת אורגנית, פסולת תעשייתית וכדומה. הרשות המקומית בגין חניה באותו מקום שתופסת המכולה. בהתאם לכך, וכמובן מסיבות של בטיחות, יש להגיש בקשה להצבת מכולת פינוי פסולת בניין. את הבקשה יש להגיש למשרדי הרשות המקומית שבתחומה נערך הפרויקט וכל עוד הפרויקט נערך על פי החוק ועם היתר בנייה תקף, אין כל סיבה שלא יאשרו לכם את הבקשה. יחד עם זאת, בהתאם למיקום הספציפי, ייתכן מאוד שהרשות תגביל אתכם בגודל המכולה ולבטח במספר המכולות שתוכלו להציב בשטח, כאמור במטרה לצמצם עד כמה שניתן את השפעתה על איכות החיים של תושבי האזור ועל הכנסות הרשות המקומית בגין חניה.

גם בהיבט זה, חשוב לזכור שכל עוד אתם מבצעים את הפרויקט בניהול של קבלן מבצע, הקבלן המבצע מכיר היטב את הפרוצדורות הרלוונטיות ועושה את כל התיאומים הנדרשים מול הרשות המקומית גם בעניין זה. אם אתם מנהלים את הפרויקט שלכם בעצמכם, עליכם לעשות את הדברים בעצמכם.

בכל מקרה, בין שאתם מבצעים את הפרויקט בניהול כולל של קבלן מבצע ובין שאתם מנהלים אותו בעצמכם, חשוב לזכור שהאחריות הגלובלית על הנושא של פינוי פסולת בניין מהפרויקט היא האחריות שלכם. במידה ותבוצע עבירה בעניין זה מצד הקבלן או מצד החברה המפנה, יהיה עליכם להוכיח כי אתם נקטתם בכל האמצעים הנדרשים ובכל העלויות הנדרשות, בכדי להבטיח שהפסולת תפונה על פי חוק ולאתר מורשה בלבד. רק במקרה כזה, תוכלו להטיל את האחריות על אותו גורם שביצע את העבירה מבלי שהדבר יפגע גם בכם. כדי לחסוך לעצמכם את כל ההתעסקות המשפטית בעניין, כדאי "לשבת" קצת על הראש של הקבלן בעניין ולוודא שהוא סגור סביבו עד הסוף. זה אולי נשמע לכם קצת מוגזם, אבל ישנם המון מקרים שאתם כלל לא מודעים אליהם, בהם נכנס בעל הפרויקט לסחרור משפטי בגלל עבירות שמבצעים גורמים מקצועיים המעורבים בפרויקט ובמקום הזה אתם לא רוצים להיות, בטח לא סביב הנושא של פינוי פסולת בניין.

אז מה היה לנו בכתבה: