שרוולים לפינוי פסולת

תהליכי הבנייה כוללים אינספור שלבים חשובים הנעשים באתר הבנייה כמו הכשרת הקרקע לבנייה, הקמת שלד המבנה, בניית המבנה בעזרת חומרי בניין ייעודיים ואיכותיים ועוד שלל תהליכים ומאפיינים נוספים ומהותיים. כתוצאה מעבודות אלו נוצרת פסולת בניין רבה הכוללת אבנים, טיח, זכוכית, עץ, עפר ועוד חומרים נוספים. כיוון שמדובר על פסולת שאיננה רגילה הנצברת בצורה הולכת וגדלה בשלבי הבנייה, יש לטפל בה בהתאם באמצעות אביזר ייחודי הנקרא שרוול לפינוי פסולת.

שרוולים לפינוי פסולת

מהם שרוולים לפינוי פסולת?

שרוולים לפינוי פסולת הינם מעין דליים עשויים פלסטיק קשיח ועמיד, המחוברים אחד לשני באופן בטיחותי ויוצרים צינור ארוך דרכו ניתן להוביל פסולת בניין בצורה יעילה ונוחה. השרוולים הללו מקשרים למעשה בין הפתח במבנה שעובר תהליכי שיפוץ או בנייה, לבין המכולה הייעודית אליה מושלכים כל פסולת הבנייה המיועדים להטמנה או מחזור. 

מדוע צריך להשתמש בשרוולים לפינוי פסולת?

השרוולים ייעודיים עבור פינוי של פסולת בניין, כיוון שבאמצעותם העוסקים במלאכת הבנייה יכולים להשליך את הפסולת שנוצרת במהלך העבודה באופן מהיר ונוח. בעבר היה נהוג לרכז את כל שאריות והפסולת שנוצרת בשקים ייעודיים לכך, ולהוציאם באופן פיזי משטח המבנה אל המכולה המיועדת לאיסוף הפסולת.

כיום בעזרת שרוולים לפינוי פסולת העובדים אינם צריכים להתאמץ יתר על המידה עם סחיבה של שקי פסולת כבדים, וכך גם לשמור על הניקיון של אזור העבודה באופן קבוע ויעיל הרבה יותר. בדרך הזו גם נחסכת מהקבלן עבודת כוח אדם מיותרת של עובדים שישנעו את שקי הפסולת, דבר המאפשר החזקה מועטה יותר של עובדים.

שרוולים לפינוי פסולת לשמירה על עוברי אורח

נוסף לייעול תהליכי העבודה של עובדי הבנייה, שרוול פינוי פסולת מהווה את הפתרון האידיאלי והבטוח ביותר עבור עוברי אורח העוברים בקרבת שטח המבנה העובר שיפוץ או בנייה. באמצעות התקנת השרוול פסולת העוברת דרכו איננה מסכנת את האנשים הנמצאים בסביבת מקום, ובנוסף מעניקה סביבה נקייה יותר ללא שאריות פסולת בניין הפזורות בשטח.

מה החוק קובע בנוגע לפסולת בניין?

כדי להבטיח שמירה על הניקיון בכל שטח בארץ, נחקק חוק שמירת הניקיון בשנת 1984 המסדיר את התקנות המחייבות כל אדם בנוגע להשלכה של פסולת ברשות הרבים וברשות היחיד. שרוולי פינוי פסולת מעניקים את הפתרון הטוב ביותר להסדרת חוק זה, בכל הנוגע לתהליכי עבודה ופינוי פסולת בניין במהלך עבודות הבנייה באתרים ובתים קיימים העוברים שיפוץ.

באחריותה של כל רשות מקומית להסדיר את התקנות הנוגעות לחוק שמירת הניקיון, כאשר עליה לגבות תשלום מתאים עבור פינוי של פסולת בניין משטחים עירוניים. קיימת תקנה בחוק המאפשרת לאנשים המבצעים עבודת שיפוץ לבצע פינוי עצמאי של פסולת הבניין, זאת במידה ומדובר על כמות פסולת שאיננה עולה על חצי טון.

מתי כדאי להיעזר בשרוולי פינוי פסולת?

שרוולי פינוי פסולת מאפשרים לשמור על ניקיון הסביבה והשטח בו עבודת הבנייה מתבצעת, בנוסף לייעול תהליכי העבודה של העובדים העוסקים בכך. השימוש בהם מומלץ במיוחד עבור עבודות בנייה או שיפוץ בשטחים גבוהים כמו בנייני קומות, בתים פרטיים עם כמה קומות, מבני תעשייה ומסחר וכל מבנה אחר הנמצא בגובה. באמצעות שימוש בשרוולי פינוי פסולת ניתן לחסוך את הזמן והטרחה בשינוע ידני של פסולת בניין למקום איסוף הפסולת המצוי בקומת הקרקע, ופשוט להשליך את הפסולת דרך השרוולים הייעודיים לכך.

השימוש בשרוולי פינוי פסולת מתאים גם במקרים בהם רוצים להשליך פסולת רבה מתוך בית אל אתר הטמנה או מקום מחזור, כמו לדוגמה בית ישן שיש בו מגוון חפצים ורהיטים המיועדים להשלכה באופן מהיר, פשוט ובטוח. במקום להעביר את החפצים האלו דרך מעליות, חדרי מדרגות ודרכים אחרות פשוט משליכים אותם דרך שרוולי פינוי הפסולת.

מהם היתרונות של שרוולים לפינוי פסולת בניין?

למרות ששרוולי פינוי פסולת עשויים פלסטיק, מדובר על אביזר קשיח ועמיד במיוחד המסוגל לשאת פסולת בניין רבה ומגוונת כמו חלקי עץ, אבנים ועפר, גריסי זכוכיות, חלקי אלומיניום ומתכת ולמעשה כל פסולת בניין אחרת שיש להיפטר ממנה. שרוולים לפינוי פסולת מסוגלים לעמוד בפני מזג אוויר גשום או חם ויבש, כך שניתן ליישמם בשטח הבנייה גם לזמן ממושך במידת הצורך.

בנוסף לכך, שרוול פינוי פסולת המוצב בשטח עבודות הבנייה מקנה בטיחות מקסימלית הן עבור עובדי האתר והן עבור אנשים העוברים בסביבה. כיוון שהפסולת מושלכת ישירות דרך השרוול האטום, כך נמנעת התפזרות של חלקי פסולת בניין מסוכנת לכל עבר ונשמר הביטחון וגם ניקיון הסביבה בצורה אידיאלית. 

האם כדאי להשכיר או לקנות שרוולים לפינוי פסולת?

כדי לייעל ולהל על מלאכת הבנייה והשיפוץ, קיימת אפשרות להתקין את שרוולי פינוי הפסולת באמצעות רכישתם או השכרה זמנית שלהם. ההמלצה להשכיר או לקנות את השרוולים תלויה בצורך ובמטרה שלהם, כך שאם מדובר על קבלן שיפוצים המבצע עבודות שיפוץ נרחבות באופן שוטף – כדאי עבורו לרכוש באופן קבוע שרוול אחד או יותר שישמש אותו לעבודותיו הקבלניות.

מצד שני אם מדובר על עבודת שיפוץ או בנייה חד פעמית בלבד, ההמלצה היא דווקא להשכיר שרוולים לפינוי פסולת מחברות המתמחות בשירות זה. בדרך הזו ניתן לשלם עבור שירות ההשכרה, ולקבל תמורה מצוינת לדרך השינוע של פסולת בניין מהמבנה אל מכולת האשפה הייעודית.

מה העלות?

עלות שרוולים לפינוי פסולת עשויה להשתנות בהתאם למטרה ולתנאים הכרוכים בכך, לכן ככל שמדובר בשרוול ארוך יותר המיועד למבנה גבוה יותר כך המחיר שלו יהיה גבוה יותר, לעומת שרוול קצר למבנה נמוך יחסית. גם תנאי השטח בו המבנה נמצא תלויים במחיר השכרת שרוול לפינוי פסולת, כך שככל שמדובר במיקום מורכב יותר העלות תהיה גבוהה יותר. נוסף לשימוש בשרוול לצורך פינוי פסולת בניין, עלות השכרת השרוול תכלול לרוב גם את תהליך ההתקנה והפירוק של השרוול מפתח המבנה.

כשמדובר על השכרת שרוולים לפינוי פסולת, העלות תהיה בהתאם להשכרה יומית או שבועית בהתאם לתנאי החברה המשכירה. ניתן לומר כי המחירים הממוצעים להשכרת שרוולים נעים בין 650 ₪ ועד 1600 ₪ להשכרת שרוול פינוי פסולת לתקופה של שבוע ימים. העלות הזו נקבעת לרוב על פי גובהו של כל מבנה, כך שאם מדובר על מבנה הזקוק לשרוול פינוי פסולת מגובה שלוש קומות ומעלה – עלות ההשכרה עשויה להתייקר בכ-200 ₪ בממוצע.

כיצד להיפטר מפסולת בניין המועברת דרך השרוולים אל מכולת האשפה?

השימוש בשרוולים לפינוי פסולת מאפשרים כאמור את סילוק פסולת הבניין אל מכולה ייעודית, שהיא למעשה מכולת אשפה מיוחדת בה יש לאסוף את כל פסולת הבניין היועדת להטמנה או למחזור. לאחר סיום העבודות יש צורך להיפטר מהפסולת שנצברה במכולות אלו, שזהו שירות נלווה הניתן לרוב מצד חברות להשכרת שרוולים לפינוי פסולת המאפשרים לשנע את פסולת הבניין לאתר הטמנה מותאם לכך. 

במידה ומדובר על פסולת בניין העולה על כמות של חצי טון, הרשות המקומית בה עבודות הבנייה מתבצעות יכולה לבצע את עבודת הפינוי בהתאם לגביית תשלום מתאים לביצוע עבודת הפינוי.

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים

השכרת ציוד בנייה מתקדם

תוכן עניינים