מגוון סוגי פרזול

העבודה במתכת היא גמישה מאוד מבחינת היכולת לעצב פריט בכל מראה שהוא.

הזכרנו את נושא הברק של האלומיניום ולעומתו את האופי ה'שחור' והכבש של הברזל. מי שרוצה בית במראה קלאסי או כפרי למשל יבחר פרזולים שחורים או מוכהים (מושחמים) עשויי ברזל או פליז. מי שירצה עיצוב מודרני, יכול להיות שיבחר במראה חלק ובעל ברק.

ברק אפשר לקבל גם על ידי ציפוי מתאים: ציפוי כרום או ניקל הוא סוג ציפוי נפוץ בעיצוב מודרני, בעוד שציפוי נחושת – במראה הקלאסי-כפרי.

פרזול למטבח

אחד המקומות הבולטים ביותר בו יש מגוון גדול של מוצרי פרזול הוא המטבח. יש מוצרים ואביזרים סמויים – מסילות בתוך הארונות, למשל, או צירי דלתות פנימיים. יש מוצרים גלויים, שחשובים מאוד בעיצוב מטבחים ואלה הם ידיות לארונות ומגרות, מסגרות וכו'.

פרזול לריהוט

יש לא מעט רהיטים שבהם אפשר למצוא מוצרי פרזול. אלה הם לרוב רהיטים שיש בהם חלקים נעים, כמו ארונות מגירות למשל. רהיטים מפורזלים אחרים הם לרוב ארונות ספרים, בהם יש תומכי מדפים עשויי מתכת, או גם כורסאות וספות, להם יש רגלי מתכת.

פרזול שולחן

שולחנות מתכת הם היום מאוד פופולריים, במספר צורות עיצוב:

צורה אחת היא שולחנות שכולם עשויי מתכת: פלטת מתכת מורכבת או מרותכת לבסיס שעשוי כולו ברזל או מתכת עמידה אחרת. שולחנות כאלה נפוצים בשימוש חיצוני.

שנייה היא שולחנות בעלי מסגרת ברזל, שבתוכה משלבים לוחות עץ או חומרים אחרים – זכוכית או אקריליק, בתור דוגמא. שלישית היא ביצוע רגליים מברזל או מתכת אחרת, כאשר שאר חלקי השולחן עשויים מחומר טבעי או מעשה אדם.

פרזול זכוכית

כמובן שאי אפשר לפרזל זכוכית; הכוונה בתחום זה היא לייצור מסגרות מתכת לשולחנות או מסגרות למראות ומשטחי זכוכית אחרים.

אופציות אחרות בתחום הן שילוב של חלקי וקישוטי מתכת שונים בדלתות וכן כמובן ידיות או צירים שמתקינים על דלתות וחלונות זכוכית.

בנוסף לשימושים ביתיים, פרזול הוא היום גם חלק בלתי נפרד מתחום הבנייה. פרזול, בעיקר מאלומיניום, משמש למגוון פתרונות בנייה יעילים, נוחים וזולים ביותר.

כמעט בכל בניין ניתן למצוא מוצרי פרזול שונים; מחברים, צירים גלויים וסמויים, ידיות ונוקשי דלתות הם רק חלק ממוצרי פרזול רבים הקיימים בשוק, בתחום הבנייה ובתחומים אחרים.

פרזול בתעשייה ובבנייה

פרזול מוצרים שונים הוא היום גם חלק בלתי נפרד מענפי התעשייה, הבנייה והנגרות. בתעשייה ניתן למצוא מוצרי פרזול רבים ביותר, כדוגמת אביזרי ומכשירי עבודה. בשימושים תעשייתיים יש גם מתקני פרזול מאלומיניום, וכולנו מכירים וראינו צינורות, מדפים לשימושים תעשייתיים וכו'.

מוצרי פרזול פופולריים מאוד בתעשייה כיון שהם יעילים במיוחד וגם עמידים, ולאורך זמן הם חסכוניים בצורה משמעותית ביחס למוצרים שאינם עשויים ממתכת.

בתחום הנגרות משמשים מוצרי פרזול לצורך חיבור בין חלקי עץ השונים וכן לקישוט: ברגים, צירים, מחברים, מסילות, מסמרים וצינורות תלייה הם כמה דוגמאות של מוצרי פרזול בתחום הנגרות.

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים

השכרת ציוד בנייה מתקדם

תוכן עניינים